Larm från BirdAlarm
2021-01-19 Rödhuvad dykand - Alby
2021-01-19 Svartnäbbad islom - Holbæk Amts Sandflugtsplantage
2021-01-19 Präriemås - Bakareholmen
2021-01-19 Större turturduva - Tomtebo
2021-01-19 Svarthalsad trast - Finjasjöbaden

ROADRUNNER

Tidningen Roadrunner fokuserar på rariteter och hårdskådning med positiva förtecken. Innehållet spänner från initierade bestämningsartiklar, skådarstrategier, tester och stake outs till kåserier och intervjuer med skådarprofiler.

Som inloggad medlem kan du läsa äldre nummer av tidningen här på hemsidan. 
Till tidningsarkivet

RoadRunner #107 - Dec 2020

Bild för numret

RR 3 2020 #107

RR 3 2020 #107

RoadRunner #106 - Sep 2020

Bild för numret

RR 2 2020 #106

RR 2 2020 #106

RoadRunner #105 - Jun 2020

Bild för numret

RR 1 2020 #105

Roadrunner #105, nr 1 2020

Redaktion

Redaktör:

Magnus Corell
070-666 48 32
roadrunner@club300.se

Övriga i redaktionen:

Karin Andersson
070-223 70 71 
annons@club300.se
Hans Bister
070-642 95 28
hans.bister@mrf.se
Simon Carrington
072-993 43 66
simon.carrington88@gmail.com
Peder Edvinsson
070-209 24 49
peder@pedersord.se
Erik Halldén
070-5388302
karlerikhallden@gmail.com
Måns Karlsson
073-836 78 61
mok.fbo@gmail.com
Markus Lagerqvist
070-377 02 46
markus.lagerqvist@usa.net
Mattias Larsson
073-9416361
strix.mattias@gmail.com
Foto Mattias Bardå
070-832 19 87
mattias@barda.se
SBQ Mattias Ullman
070-672 26 79
roadrunner@club300.se

Ansvarig utgivare:

Bosse Carlsson
070-256 33 91​

Prenumeration och medlemskap:

Madeleine Danielsson
member@club300.se

Annonser:

Karin Andersson
annons@club300.se

TIPSA ROADRUNNER

roadrunner@club300.se